09141462640 04432256504
محصولات / کارواش بخار با چند نازل همزمان / لول کنترل

لول کنترل


لول کنترل

دامنه عملکرد

لول سوئیچ جهت کنترل کردن سطح آب دستگاه کارواش بخار در ارتفاعی که آنرا نصب میکنیم مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه در فشار کاری 16 بار و سایز اتصال دنده ای "1 NPT و دمای °220C کاری بر اساس استاندارد DIN یا ANSII تولید می شود.

طرز کار

تغییر سطح آب موجب حرکت شناور داخل محفظه دستگاه میشود و این حرکت از طریق اهرم ارتباطی و چرخش محورها به وسیله بازوی نگهدارنده به کلیدهای جیوه ای (یا میکروسوئیچ ها) منتقل می شود و موجب حرکت جیوه داخل کلید از یک سمت به سمت دیگر میگردد که در نهایت باعث برقراری جریان مابین الکترودهای آن می شود. بدین طریق می توان فرمانهای (ON-OFF) را به مدارهای الکتریکی ارسال و تجهیزات مختلف نصب شده روی دستگاه کارواش بخار از جمله الکتروپمپ ها، سلونوئیدها و غیره را کنترل کرد کهه در نتیجه آن سطح آب دستگاه کارواش نانو بخار در ارتفاع مورد نظر ثابت نگه داشته می شود.

نصب

دستگاه کنترل کننده سطح از کنار مخزن کارواش نانو بخار بصورت عمودی بوسیله لوله ی اتصال (1") دنده ای یا فلنجی در ارتفاعی که قصد کنترل سطح را داریم نصب می گردد.  ویژگیهای این کنترل کننده سطح مایع عبارتند از :کنترل مستمر و منظم سطح سیال ،، قابلیت نصب در مکان هایی با حرارت بالا ، قابلیت نصب در مکان هایی که نیاز به ضریب اطمینان بالا دارد ، قابلیت نصب در مکان های پرخطر که احتیاج به مجوز و گواهی عملکرد دارد ، عدم احتیاج به تعمیرات و سرویس پیاپی، دارای آب بندی کامل با استفاده از مکانیزم بیلوز سیل را می توان نام برد.

بهره برداری

همانگونه که در توضیحات فوق اشاره شد کنترل کننده سطح آب در دستگاه کارواش بخار عملکردی مهم و حیاتی را ایفا میکند به گونه ای که علاوه بر کنترل کارکرد صحیح پمپ و به تبع آن مشعل دستگاه، به صورت مستقیم بر کیفیت و قدرت بخار تولیدی و نیز ضریب امنیت کارواش نانو بخار اثرگذار میباشد. لذا مراقبت و نگهداری صحیح کنترل کننده سطح آب در طول بهره برداری از دستگاه کارواش بخار امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد. بنابراین توصیه میشود جهت جلوگیری از رسوب ناخالصی ها در محفظه دستگاه کنترل کننده سطح آب و نیز اطمینان از صحت کارکرد آن همواره در انتهای شیفت کاری به مدت چند ثانیه شیر تعبیه شده در قسمت پایینی کنترل کننده سطح را باز نمایید تا نا خالصی های جامد احتمالی در محفظه شناور آن خارج گردند.

اکیدا توصیه میشود از دستکاری دستگاه خصوصا کلیدهای جیوه ای آن خودداری گردد.

 


تاریخ: 1396/02/14 01:54 ق.ظ | دفعات بازدید: 7456


نظرات