09141462640 04432256504
وبلاگ / کارواش بخار

کارواش بخار


کارواش بخار

کارواش بخار

 

در این مقاله میخواهیم در مورد یکی از مسایل مهم کشور و منطقه ، یعنی کم آبی بپردازیم.

 

با توجه به خشکسالی ایران در چندین سال گذشته و با توجه به پیشبینی هایی در مورد ادامه خشکسالی تا ۱۵ سال دیگر در کشو.ر عزیزمان ایران ، کمبود آب و بهینه مصرف کردن آن بسیار حائز اهمیت می باشد. 

باتوجه به کمبود آب در منطقه خاورمیانه مدیران و افراد مرتبط درپروژه های مربوط به مدیریت آب هر یک به نوبه خود در تلاش اند که با مدیریت و کاهش مصارف آب با مشکل کم آبی مقابله کنند.

 

حال با توجه به زمینه کاری ما و یکی از ارکان اصلی شغل کارواش که آب می باشد بیشتر در مورد مصرف آب در کارواش و مقایسه ی آن با مصرف آب در کارواش بخار می پردازیم. در شهرهای کشور ما تعداد بسیار زیادی کارواش اعم از کارواش سنتی - کارواش بخار - کارواش اتوماتیک وجود دارند و با توجه به اینکه کارواش یک شغل خدماتی می باشد و درآمد کارواش نسبت به سرمایه گذاری آب بسیار زیاد می باشد از اینرو افراد زیادی شغل کارواش را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب می کنند.

 

در کارواش سنتی با توجه با اینکه پمپ آب واترجت که وظیفه ی آن تبدیل آب به آب پر فشار می باشد و حتی با اینکه فشار آب بسیار بالا می باشد ولی حالت میعانی آب در خروجی نازل حفظ می شود. در کارواش معمولی به طور متوسط به ازای هر ماشین به ۴۰ لیتر آب برای شستشو نیاز است. برای کارواشی که در روز حدودا ۶۰ ماشین شستشو می دهد روزانه ۲۴۰۰ لیتر و ماهانه ۷۲ هزار لیتر آب مصرف می کند. دقت کنید که این میزان آب فقط برای یک کارواش می باشد.

 

شماره های تماس جهت مشاوره و خرید دستگاه : ۰۹۱۴۱۴۶۲۶۴۰ و ۰۴۴۳۲۲۵۶۵۰۴

 

 

در کارواش بخار مصرف آب به حداقل ممکن میرسد. در کارواش بخار ایستیلیک به دلیل اینکه در اینجا آب خاصیت میعانی خودش را از دست داده و تبدیل به نانو بخار شده است و ذرات بخار بسیار کوچکتر از قطرات آبی است که پمپ واترجت تولید میکند به همین دلیل مصرف آب در کارواش نانو بخار به کمتر از یک پنجم کارواش سنتی میرسد و به ازای شستشوی هر ماشین به ۵ لیتر آب نیاز است و برای کارواشی با تعداد شستشوی روزانه ۶۰ ماشین می شود ۳۰۰ لیتر آب در روز و ۹ هزار لیتر در ماه، در صورتی که در کارواش معمولی میزان مصرف آب ۶۳ هزار لیتر بیشتر از کارواش بخار است.

 

از اینرو کارواش بخار جایگزین بسیار مناسبی برای کارواش معمولی می باشد و به دلیل این ویٓگی ممتاز کارواش بخار سیار هم به یکیاز شغلهای بسیار پر درآمد در کلانشهر ها تبدیل شده است و به دلیل نداشتن پساب فاضلاب و عدم نیاز به آب زیاد به یکی  از محبوبترین شیوه های شستشوی ماشین تبدیل شده است.

 

در کارواش های سنتی هزینه ماهیانه آب بالای دو میلیون تومان خواهد بود و علاوه بر هزینه ی بالای آن مصرف بی رویه ی آب آنهم در سالهای اخیر که با کمبود شدید آب مواجه هستیم اصلا منطقی و اصولی نمی باشد و از طرفی با توجه به پدیده ی جدید بخار در امر شستشو بهترین راه حل برای هزینه های گزاف آب و مصرف بیهوده ی آب ، سیستم کارواش بخار ایستیلیک می باشد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام کلیک کنید

 

شماره های تماس جهت مشاوره و خرید دستگاه : ۰۹۱۴۱۴۶۲۶۴۰ و ۰۴۴۳۲۲۵۶۵۰۴

 


تاریخ: 1397/09/27 11:25 ق.ظ | دفعات بازدید: 4991


نظرات