09141462640 04432256504
وبلاگ / کنترل کننده فشار

کنترل کننده فشار


کنترل کننده فشار

پرشر سوئیچ یا کنترل کننده فشار وسیله ایست که برای تنظیم فشار دستگاه کارواش بخار با ارسال فرمان های الکتریکی بکار میرود. در حقیقت این کنترلر هنگام رسیدن دستگاه کارواش نانو بخار به فشار مشخصی و یا هنگام افت فشار تا اندازه تعیین شده ای با برقراری یک تماس مکانیکی رله را فعال نموده و با ارسال فرمان الکتریکی به عنوان یک کنترلر) (on / off عمل مینماید.

دستگاه کارواش نانو بخار متناسب با ظرفیت خود دارای یک یا دو عدد پرشر سوئیچ می باشد که عملکرد آنها به شرح زیر می باشد:

پرشر سوییچ شماره (۱)، پرشر سوییچ حدی) (on / off مشعل می باشد و هرگاه فشار دستگاه کارواش بخار از حد معمول آن بالاتر رود، فرمان خاموش شدن مشعل را صادر میکند و در صورت افت فشار تا حد تعیین شده ای، فرمان روشن شدن مشعل به منظور جبران افت فشار را صادر می نماید.

پرشر سوییچ شماره (2)، پرشر سوئیچ اطمینان (اضطراری) بوده و در صورتی که پرشر سوییچ شماره (۱) به هر دلیلی درست عمل نکرده باشد و افزایش یا افت فشار صورت گرفته را اعلام نکرده باشد، همزمان با به صدا درآوردن آژیر دستگاه کارواش بخار، به مشعل فرمان خاموش شدن خواهد داد. فشار پرشر سوییچ اطمینان معمولا اندکی بالاتر از پرشر سوییچ حد تنظیم می گردد.

در قسمت بالای پرشر سوییچ ۲ عدد پیچ وجود دارد که یکی مربوط به افزایش و کاهش فشار تنظیمی و پیچ دیگر که روی آن Dif نوشته شده بمنظور کم و زیاد کردن حساسیت پرشرسوییچ بکار می رود. به عنوان مثال در صورتی که پیچ Dif روی ۲ بار تنظیم شده باشد هنگامیکه دستور خاموشی مشعل در فشار 6 بار صادر گردد با افت فشار به اندازه ۲ بار (عدد دیفرانسیل) یعنی روی فشار 4 بار دستور روشن شدن مشعل صادر می­ گردد.

به هیچ عنوان نباید این قطعه دستکاری شود ، چون امکان بالا رفتن فشار کارواش بخار وجود دارد و خطرات جبران ناپذیری بوجود می آورد


تاریخ: 1396/02/14 03:39 ب.ظ | دفعات بازدید: 7290


نظرات